دانلود تحقیق ورمی‌ کمپوست

مطالب دیگر:
📂مسجد جامع ساوه📂مسئولیت اجتماعی شرکتها📂مشاوره آموزش فنی حرفه ای به دانش آموزان📂مشتری📂مشکلات مورد توجه در هنگام طراحی اجراء نصب و راه اندازی تصفيه خانه های فاضلاب📂مشكلات و معايب در جوشكاري📂مطالعه تطبيقي «وظیفه ارائه اطلاعات» در عقد بیمه در حقوق فرانسه ، انگلستان و ایران📂مطالعه و بررسی اصلاح سطح نانو ذرات📂معاونت منابع انسانی و بهبود بهره وری📂معاینات سلامت شغلی📂معاینه فیزیکی سیستم تنفسی📂معاینه نوزاد📂معرفی آفات مهم برنج📂معرفی برخی سرویس های شرکت گوگل📂معرفی پارکینگ های شهری📂معرفی سامانه خرید بلیط قطار رجا📂معرفی سنسور ها📂معرفی شاعر معاصر سهراب سپهری📂معرفی گرایش های تخصصی دوره ام بی ای گروه مدیریت📂معرفی میان رشته ای شیمی فیزیک📂معرفی میان رشته‌ای شیمی ‌فیزیک📂معرفی و ارزیابی جایگذاری بتن بدون قالب بندی📂معرفی و آشنایی با شبکه های کامپیوتری NGN📂معرفي ابزار دستي تشخيصي در پزشكي📂معرفي رشته و علم مهندسي پزشكي
ورمی‌ کمپوست ,مزایای استفاده ورمی کمپوست,ویژگیهای ورمی کمپوست,ویژگی های ورمی کمپوست آماده|40272941|euc
این فایل درباره ی دانلود تحقیق ورمی‌ کمپوست می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

ورمی‌کمپوست متشکل از ورمی (کرم خاکی) و کمپوست )کود آلی) به معنای نوعی کود آلی است که از فعالیت کرم خاکی حاصل می‌گردد.

بیش از ۲۷۰۰ نوع کرم خاکی در طبیعت وجود دارد این کرم‌ها با کاوش خاک و تغذیه عناصر موجود در خاک و آمیختن آن با آنزیم‌های موجود در بدن خود، خاک را تازه می‌کنند و قدرت باروری آن را افزایش می‌دهند همچنین به دلیل جابجایی مداوم در خاک، با ایجاد سوراخ‌های زیاد، راه نفوذاکسیژن به خاک را آسان می‌کنند.

کلمه ورمی (Verms) از لغت لاتین ورم (Vermis) گرفته شده که به معنی کرم است. تولید ورمی کمپوست فرایندی نیمه هوازی است (حدود ۸۰٪ رطوبت) که توسط گونه‌ای خاص از کرمها، قارچ‌ها، باکتری‌ها، و اکتینومیست‌ها انجام می‌شود، همچنین مواد حاصل از بستر رشد کرم بوده که پس از دفع مواد زائد از سیستم گوارشی کرم در محیط باقی می‌ماند، ورمی‌کمپوست، مجموعه‌ای از فضولات کرم به همراه مواد آلی تجزیه شده و نیز اجساد کرم‌هاست که برای گیاه ارزش غذایی فراوانی دارد. در خاک‌هایی دارای مواد دفع شده توسط کرمها، عناصری مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم ۵ – ۱۱ مرتبه بیشتر از خاک‌های بدون کرم است. در اثر عبور مواد آلی از دستگاه گوارش کرم، عناصری از جمله ریزمغزی‌ها زیاد می‌شوند.

تولید ورمی‌کمپوست، تغذیه کرم‌های قرمز حلقوی بارانی موسوم به Eisenia Foetida از مواد آلی پسماندهای آشپزخانه بوده و محصول این فرایند کود آلی است که یکی از غنی‌ترین کودهای شناخته شده در دنیا است.

مزایای استفاده

 • سبک و فاقد هرگونه بو
 • عاری از تخم علفهای هرز
 • حاوی میکروارگانیسم‌های هوازی مفید مانند ازتوباکتریها
 • بالا بودن میزان عناصر اصلی غذایی در مقایسه با سایر کودهای آلی
 • دارا بودن عناصر میکرو مانند آهن، روی، مس و منگنز
 • دارا بودن مواد محرکه رشد گیاهی نظیر ویتامین‌ها به ویژه ویتامین B12
 • قابلیت بالای نگهداری آب و مواد غذایی
 • عاری از باکتری‌های غیرهوازی، قارچ‌ها و میکروارگانیسم‌های پاتوژن
 • اصلاح کننده خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی خاک
 • انطباق کامل با الزامات قوانین و مقررات محیط زیست
 • تولید در داخل کشور (صد درصد(
 • قابل مصرف در پرورش کلیه محصولات کشاورزی
 • هوادهی خاک با ایجاد خلل و فرج و ایجاد پوکی در خاکهای متراکم
 • استفاده از این نوع کود، کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی را نسبت به کود شیمیایی افزایش می­دهد؛ و مشکلات مربوط به باقی ماندن کود شیمیایی در مواد غذایی را ندارد.
 • ویژگی‌ها

  × سودآوری بالا برای تولید کنندگان

  ویژگی های ورمی کمپوست آماده

  ورمی کمپوست آماده و رسیده دارای رنگ تیره میباشد و با داشتن رطوبتی قابل قبول بین دو انگشت حالت صابونی و لغزنده به خود میگیرد.

  بی بو بودن در ورمی کمپوست مطلق نیست و ورمی کمپوست مرطوب بویی کمی خفیف تر و نزدیک به خاک دارد.

  دانه بندی مشخص ورمی کمپوست نشانه دیگر از مطلوبیت ورمی کمپوست میباشد که البته لازم به ذکر است که دانه بندی خوب با سرند مناسب و همچنین به موقع سرند کردن بستر از لحاظ رطوبتی رابطه ای مستقیم دارد.

  در ورمی کمپوست آماده شما دانه های تیره که همان ورمی کمپوست یا مدفوع کرم است میبینید و باقی مانده از بستر اولیه نیمه تجزیه شده یعنی تخم گیاه یا آفت در آن مشاهده نمیشود و به واقع برد این کود بدلیل نداشتن تخم علف هرز و آفت میباشد.

  ابگیری ورمی کمپوست یک خاصیت منحصر به فرد برای این کود میباشد بگونه ای که در انتهای زمان تولید شما پی میبرید که بسترهای شما دارای رطوبت بالایی میباشد و زمان و تکرار آبیاری شما کاهش میابد و این موضوع نیز نشانه ای از وجود ورمی کمپوست میباشد.

  ورمی کمپوست

  ورمی‌كمپوست حاصل فعالیت بیولوژیك نوعی كرم‌خاكی با نام علمی EiseniaFoetidaمی‌باشد این جانور با تغذیه از موادآلی موجود در طبیعت آن‌ را به كود آلی مغذی تبدیل نموده به گونه‌ای كه در حال حاضر این كود به عنوان یكی از غنی‌ترین كودهای‌آلی بیولوژیك شناخته شده در دنیا می‌باشد. كاربرد ورمی‌كمپوست در خواص فیزیكی،‌ شیمیایی و بیولوژیكی خاك تأثیر بسزایی دارد. این كود اصلاح‌كنندة خصوصیات فیزیكی و شیمیایی و بیولوژیكی خاك بوده و علاوه بر وزن مخصوص كم، فاقد هرگونه بو، میكروارگانیسم‌ های پاتوژن، باكتری‌های غیر هوازی، قارچ‌ها و علف‌ های هرز می‌باشد. ورمی‌كمپوست علاوه بر قابلیت جذب آب با حجم بالا، شرایط مناسب جهت دانه‌ بندی و قدرت نگه‌داری مواد غذایی مورد نیاز گیاهان را فراهم می‌نماید. ورمی‌كمپوست حاوی عناصر غذایی بسیار غنی به‌ ویژه ازت بوده كه به ‌تدریج آن‌ها را در اختیار گیاه قرار می‌دهد (این نكته از نظر حاصل‌خیزی خاك بسیار پراهمیت است.) این كود در مقایسه با سایر كودهای آلی دارای میزان عناصر اصلی غذایی بالاتری است. ورمی‌كمپوست علاوه بر عناصر ماكرو مانند ازت، فسفر و پتاسیم كه در فعالیت‌های حیاتی گیاه نقش اساسی دارند حاوی عناصر میكرو مانند آهن، مس، روی و منگنز نیز می‌باشد. علاوه بر این با داشتن موادی مانند ویتامینB12و اكسین عوامل محرك رشد گیاه را فراهم می‌آورند. معمولاً نسبت كربن به ازت(C/N) ورمی کمپوست 15 تا 20 بوده و طول دانه های خشک آن بین 1 تا 5 میلی متر متغیر است. هوموس آن نیز 20 درصد وزن خشک میباشد .

  فایل ورد 14 ص