دانلود تحقیق هنجارها و ناهنجاری های موجود در جامعه و نقش آن بر زندگی جوانان

مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت درباره مقایسه ارزش تشخیصي سطح اینترلوکین 6با CRP و IT ratio در تشخیص زود هنگام سپسیس نوزادی🔥پاورپوینت درباره مقدمه و تعاريف سلامت🔥تحقیق درباره جایگاه حقوقی زن در نهج البلاغه🔥پاورپوینت درباره مکتب ساختارگرایی🔥تحقیق درباره جایگاه زن در اسلام🔥تحقیق درباره جذب سرمايه خارجي در ايران🔥دانلود جزوه فيزيولوژي گياهي🔥تحقیق درباره عصر و دوران ما🔥پاورپوینت درباره منابع آلودگی مواد غذایی🔥تحقیق درباره عقل و وحي برتري از كدام است ؟🔥پاورپوینت درباره مهارت سنجش یادگیری🔥دانلود جزوه آموزشی رؤسای شعب🔥پاورپوینت درباره مهارت های آزمايشگاه شيمي🔥پاورپوینت درباره مهارت های کوانتومی متبلور کننده دانش ضمنی بشری🔥تحقیق درباره جلوه هاي طبيعت در قرآن🔥تحقیق درباره علامه حلی🔥پاورپوینت درباره مهارتهای اساسی ارتباط بین فردی🔥تحقیق درباره علت دين گريزي جوانان چيست و چگونه مي‏توان آنها را از اين راه منصرف كرد ؟🔥پاورپوینت درباره مهارتهای نوشتن در انگلیسی🔥تحقیق درباره جمع بین دو نماز🔥پاورپوینت درباره مهندس🔥پاورپوینت درباره مهندسي مجدد فرآيندها🔥تحقیق درباره جن در معارف اسلام🔥تحقیق درباره جنگ افزارهای هسته ای  🔥پاورپوینت درباره مواد غذايی مورد ضرورت برای تاکها
هنجارها ناهنجاری های موجود جامعه ,نقش زندگی جوانان ,هنجارهای اجتماعی|40272940|euc
این فایل درباره ی دانلود تحقیق هنجارها و ناهنجاری های موجود در جامعه و نقش آن بر زندگی جوانان می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فهرست :

مقدمه :

فصل اول هنجارهای اجتماعی و انواع آن

فصل دوم ارزش های اجتماعی و نقش نهادهای مختلف پرورش ارزش ها

فصل سوم كنترل اجتماعی

فصل چهارم كجروی

فصل پنجم بزهكاری جوانان و نوجوانان

فصل ششم فرار از مدرسه و ترك تحصیل فصل هفتم فرار از خانه فصل هشتم اعتیاد

فصل نهم تحاجم فرهنگی علل و عوامل .

1 – عناصر اساسی

2 – ویژگی ها

فصل دهم نیاز به شادی در جامعه ها

فصل یازدهم موسیقی و گرایش جوانان امروز به موسیقی های پاپ كلاسیك غربی .

فصل دوازدهم حجاب دختران ( مصاحبه )

پیشگفتار :

نوجوانان دلی پاك و روحی پرشور دارند . آنان در حساسترین و بحرانی ترین دوران زندگی خود به سر می‌برند و نیازمند هدایت حكایت و همدلی اند نوجوانان نهال نو رسیده ای هستند كه برای رشد و بالندگی به باغبانی دلسوز روشن بین نیاز دارند تا آنها را از آفتها و حادثه در امان دارد .

بها دادن به نوجوانان در تربیت و ارشاد آنان كوشیدن بی گمان یكی از نشانه های آشكار رشد فرهنگی یك جامعه است بر خلاف گمان برخی مردم تربیت و هدایت نوجوانان دارای پیچیدگیها و نكته های ظریف بسیاری است شاید گفته‌ی حكیمانه‌ی كانت ، متفكر و فیلسوف نامی آلمانی حق مططلب را در این زمینه ادا كرده باشد آنجا كه می گویند : دو كار هست كه در دشواری هیچ كار دیگری به پای آن نمی رسد : مملكت داری و تربیت .

برتراند راسل ، فیلسوف انگلیسی ، كه خود در باره‌ی ( تربیت )

كتابهای نگاشته است اعتراف می كند كه گفتار من در این زمینه بهتر از كردارم بود .

هیچ یك از نهادهای اجتماعی نقشی را كه خانواده در ساختار فكری ، روحی و اخلاقی انسان دارد ، نمی توانند ایفا كننده نابسمانی های اجتماعی در بسیاری موارد ناشی از نابسامانی در خانواده هاست و سعادت یك اجتماعی بستگی كامل به وجود خانو اده های سالم و سعادتمند دارد.

اگر خانواده ها نقش خود را به درستی ایفا نكنند نهادهای اجتماعی دیگر ( از قبیل مدرسه ، رسانه های گروهی و غیره ) این خلاء را نمی توانند پر كنند .

بسیاری از مشكلات اخلاقی و رفتاری نوجوانان ریشه در بر خوردهای نامناسب پدران و ماردان مربیان دارد تجربه نشان می دهد در بیشتر موارد كه نوجوانان به خانواده ای آگاه و مربی شایسته در دسترسی دارنده از زندگی سالم و موفقی بر خور دارند ، این نشان می دهد كه نوجوانان به خوبی تربیت پذیر هستند و اگر نابسامانی هایی در اخلاق و رفتار برخی از آنان مشاهده می شود ،

ناشی از نبود تربیت صحیح است . پیامبر اسلام (ص ) می فرماید : در به شما در باره ی نوجوانان و جوانان سفارش می كنم زیرا آنها دارای قلبی رقیقتر و فضیلت پذیرتر می باشند .

و امام علی (ع ) می فرماید : دل نوجوان مانند زمین خالی از گیاه و درخت است كه هر بذری در آن افشانده شود ، می پذیرد و در خود می پرورد پس فرزند عزیزم من در آغاز جوانی ات به ادب و تربیت تو پرداختم قبل از آن كه دلت سخت گردد و از پذیرش چیزهای خوب سر بازند .

فایل ورد 42 ص